Přeskočit na obsah
Blog Kamenná fasáda – jaké jsou možnosti a kolik vás bude stát?

Řešíte novou fasádu, líbí se vám vzhled kamene, ale nevíte jaké jsou možnosti a v jakých cenových relacích se pohybují? V tom případě jsme právě pro vás připravili následující srovnání různých technologií, které bere v úvahu cenu materiálu i orientační cenu práce za realizaci.

Do 1000 Kč / m2

V této cenové kategorii se pohybují nejrůznější hladké, probarvované, silikonové fasádní omítky. Ty sice nevytvoří vzhled kamenů, ale oproti ostatním technologiím mohou být levnější variantou a lze s nimi vytvořit efekty různých struktur, ale i např. vzhled pohledového betonu.

U doby aplikace je kromě rozsahu aplikace omítek potřeba počítat ještě s technologickými pauzami (většinou 24-48h) mezi nanášením jednotlivých vrstev.

Do 1500 Kč / m2    

Vzhled kamenného či cihelného zdiva lze vytvořit dekorativními omítkami nanášenými pomocí šablon, které se přilepí na podklad, na ně se aplikuje omítka a následně se šablona odstraní a tím se vytvoří kýžený efekt.

Další cenově srovnatelnou variantou pak jsou např. betonové obklady vypadající jako cihlové pásky. Tloušťka těchto obkladů bývá 1-2cm a váha kolem 20kg /m2. I zde je variant spousta a u některých designů se můžeme pohybovat cenově i o 1000,- Kč /m2 výše.

Do 1800 Kč / m2

Je libo betonové obklady v dekorech nejrůznějších kamenů? Výběr je v této cenové kategorii opravdu široký. Na co je potřeba dát si pozor, je váha těchto obkladů. Dle dekoru a tloušťky obkladu se váha pohybuje od cca 25kg /maž přes 40kg / m2, což už jsou obklady, jejichž aplikace např. na zateplenou fasádu domu není možná.

Do této cenové kategorie do 1800 Kč/m2 spadají i omítky Decopierre, které si s obklady nezadají co do věrnosti kamenného vzhledu (ať už jde o pískovcové kameny, kvarzit či drobnější štípanou břidlici), zároveň se však v několika bodech liší.

V jakých bodech se liší?

 1. Váha omítek Decopierre je 25kg /m2
  , což je hmotnost, která nebrání aplikaci i na fasády domů s vnějším zateplením.
 2. Omítky Decopierre vytvoří souvislou plochu z jednoho materiálu, na rozdíl od obkladů, kde vznikají spáry mezi jednotlivými kameny, které se vyplňují zvlášť spárovací hmotou (příp. u některých obkladů, které k sobě přímo dosedají nevyplňují vůbec). U Decopierre je tak minimalizováno riziko chyby při aplikaci, která by mohla mít za následek pronikání vlhkosti či nečistot do fasády.
 3. Výsledný vzhled omítek Decopierre je čistě ruční prací, je možné si tedy zvolit jakoukoliv velikost kamenů, jejich pravidelnost či nepravidelnost, probarvení či si nechat z omítky vytvořit na fasádě číslo domu nebo třeba rodinné iniciály.
 4. Rychlost aplikace omítek Decopierre je 20m2 / den, a to vč. zakrytí okolních povrchů před aplikací i závěrečného úklidu.
 5. Omítky Decopierre jsou na rozdíl od obkladů paropropustné, neuzavřou tedy vlhkost v konstrukci a kromě fasád se dají použít i v interiérech, a to i na sanační omítky.

Do 2500 Kč / m2

V případě, že máte zájem o obklad fasády přírodním kamenem, v této cenové relaci máte na výběr širokou škálu dekorů břidlicových, křemencových, žulových, pískovcových, travertinových či dalších obkladů.

Odlehčenou variantou pak mohou být tenké pružné obklady z přírodní břidlice, jejichž váha jsou dokonce jen 2kg/m

 

Pokud vás zajímají výhody a nevýhody různých typů fasád zabývali jsme se tímto tématem v článku „Kámen či omítka, přírodní či umělý?“.

Další fotografie z realizací omítek Decopierre si prohlédněte níže nebo v našich referencích.

Požádejte nás o cenovou
nabídku

Nevíte, zda je možné omítky Decopierre aplikovat na váš dům? Není vám jasné cokoliv kolem aplikace omítek či péče o ně? Nejste si jisti, jak to bude celé probíhat?

Podívejte se do sekce Ceník nebo na Časté otázky a pokud nenajdete odpověď, kterou hledáte, obraťte se na nás přes tento formulář, nebo zavolejte na tel. 602 437 536, rádi s vámi váš konkrétní případ probereme a poradíme jak dál.

  Chcete nás
  kontaktovat ?

  • Realsan Group s.r.o.
  • Sídlo společnosti:
  • Mrštíkova 399/2a
  • ​Liberec 460 07

  Společnost Realsan Group s.r.o. je zapsaná u Krajského soudu v Ústí nad Labem (spisová značka C50195).

  +420 739 318 705 
  info@francouzskykamen.cz

  Vizualizace zdarma Pro nezávaznou vizualizaci či jakýkoliv dotaz nás kontaktujte.