Přeskočit na obsah
Blog Francouzský kámen v interiéru?

O tom, že Francouzský kámen promění spolehlivě a rychle vzhled vašeho domu a zcela jednoznačně jeho fasádu odliší od okolní zástavby, už jsme psali.

Ovšem co když nemáte dům, ale byt? Nebo máte fasádu domu zrovna novou a nechcete ji měnit?

Vytvořte si pomocí Francouzského kamene jedinečný prostor i uvnitř vašeho domova. Obývací stěny, stěny na chodbách, v ložnicích, společenské prostory, stěny kolem schodiště… to jsou jen příklady, kam můžete v interiérech Francouzský kámen umístit.

Jak realizace v interiéru probíhá?
Nejprve si místnost připravíme tak, abychom zakryli vše, co by mohl Decopierre zašpinit. Pak už jde vše velmi rychle – během jednoho dne vytvoříme až 20m2 Francouzského kamene. Pokud toužíte mít z Francouzského kamene 1-2 stěny, zpravidla to zvládneme za 1-2 dny.

Jak říká p. Macháček (majitel krásného kanadského srubu): „…to co bylo z Francouzského kamene hotové za 3 dny by kameníci dělali 3 měsíce a obkladači tak měsíc.“, čímž v jedné větě srovnává časovou náročnost všech tří možností, které máte, pokud toužíte po designu kamene. „Navíc mi připadalo, že kdybych to měl všechno v kamenném masivu, bylo by to hrozně studený. Ten Francouzský kámen mi přeci jen přijde o něco teplejší.“

Co je potřeba připravit a po jak dlouhé době můžete místnost zase využívat?
Příprava podkladu je vždy věc individuální domluvy a záleží na tom, jaký je ten stávající povrch. Zpravidla ale proces probíhá tak, že oškrábeme malbu, natáhneme stěnu do lepidla a na to přímo tvoříme Francouzský kámen. Celý proces přípravy je věcí 1 dne a další den je možné aplikovat Francouzský kámen.

Vzhledem k tomu, že Francouzský kámen je vlastně rozemletý vápenec, je to tedy čistě přírodní produkt, můžete místnost i bezprostředně po aplikaci okamžitě využívat a obývat. Při běžné pokojové teplotě 21-22°C a standardním větrání trvá vysychání 1-2 dny. V této první fázi je potřeba dbát zvýšené opatrnosti, abyste si Francouzský kámen nepoškodili – neodřeli nábytkem apod.

Jak je to s následnou údržbou?
„Úplně v pohodě, nic jsem neřešil…může se stát, že jak je to plastický, tak z toho třeba upadne pár drobků, ale to je malinko, žádnou údržbu to nepotřebuje“ říká p. Macháček po zatím dvouleté zkušenosti s Francouzským kamenem v interiéru.

Otestujte si rodinu a přátele 😊
Pozvěte si na návštěvu rodinu či přátele, kteří nevědí, že máte Francouzský kámen a otestujte na nich reakce na vaši novou kamennou stěnu. Zkušenosti našich klientů zatím hovoří jednoznačně – přátelé zpravidla neodhalí, že nejde o skutečný kámen. Napište nám vaše zkušenosti. 😊

Dejte nám vědět přes kontaktní formulář a vytvoříme vám nezávaznou vizualizaci zdarma.

Kam se hodí francouzský kámen?

Požádejte nás o cenovou
nabídku

Nevíte, zda je možné omítky Decopierre aplikovat na váš dům? Není vám jasné cokoliv kolem aplikace omítek či péče o ně? Nejste si jisti, jak to bude celé probíhat?

Podívejte se do sekce Ceník nebo na Časté otázky a pokud nenajdete odpověď, kterou hledáte, obraťte se na nás přes tento formulář, nebo zavolejte na tel. 602 437 536, rádi s vámi váš konkrétní případ probereme a poradíme jak dál.

  Chcete nás
  kontaktovat ?

  • Realsan Group s.r.o.
  • Sídlo společnosti:
  • Mrštíkova 399/2a
  • ​Liberec 460 07

  Společnost Realsan Group s.r.o. je zapsaná u Krajského soudu v Ústí nad Labem (spisová značka C50195).

  +420 739 318 705 
  info@francouzskykamen.cz

  Vizualizace zdarma Pro nezávaznou vizualizaci či jakýkoliv dotaz nás kontaktujte.